چرا تلگرام در آیفون باز نمی شود؟اپلیکیشن تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان های دنیاست که در بین کاربران ایرانی نیز بسیار محبوب است. این پیام رسان برای سیستم عامل های مختلف از جمله iOS منتشر شده است. اما ممکن است برخی از کاربران آیفون با این پیام رسان مشکل داشته باشند و تلگرام برای آنها باز نشود و یا در حین استفاده از برنامه دچار مشکل شود.

کاربران می توانند از روش های مختلفی برای حل مشکل باز نشدن تلگرام در آیفون استفاده کنند. اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد این زمینه بدانید، در این مقاله ابتدا دلیل خرابی تلگرام در آیفون را توضیح خواهیم داد. سپس در قسمت بعدی می توانید مشکل باز نشدن تلگرام در آیفون را برطرف کنید.

دلیل عرضه تلگرام روی آیفون

افتادن یا باز نشدن مشکل تلگرام در آیفون دلایل مختلفی دارد و نمی توان راه حل خاصی برای آن ارائه داد، اما برای رفع مشکل باید تمام راه حل های موجود را امتحان کنید. در ادامه به بررسی علل این مشکل پرداخته و سپس روش های موجود برای حل آن ارائه می شود.

به روز رسانی برنامه: اولین دلیلی که تلگرام در آیفون از کار می افتد، آپدیت نشدن آن است. کاربرانی که از نسخه های قدیمی تلگرام در گوشی های خود استفاده می کنند ممکن است با این مشکل مواجه شوند. بهتر است همیشه آخرین نسخه تلگرام را از اپ استور نصب کنید تا دچار این مشکل نشوید.

سیستم عامل آیفون قدیمی. در صورت استفاده از نسخه های قدیمی iOS، ممکن است تلگرام در باز شدن گوشی کاربر دچار مشکل شود. اگر ورژن سیستم آیفون استفاده شده کم باشد و قطعات جدید تلگرام را روی گوشی خود نصب کند، ممکن است این مشکل پیش بیاید و دلیل آن این است که کتابخانه های تلگرام و کدنویسی نسخه جدید نسخه های قدیمی سیستم با هم سازگار نیستند. عملیات iOS. . بنابراین بهتر است کاربر همیشه سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کند. برای دانلود تلگرام اصلی فارسی به سایت اپ ناب مراجعه نمایید.


جدید بودن سیستم عامل آیفون: جدید بودن سیستم عامل گوشی های آیفون ممکن است دلیل کرش و اجرا نشدن تلگرام در گوشی های آیفون باشد. اگر کاربر بلافاصله پس از ارائه نسخه جدید سیستم عامل آیفون گوشی خود را آپدیت کند، ممکن است در برخی از برنامه ها از جمله تلگرام مشکلاتی در عملکرد وجود داشته باشد. بنابراین، پس از راه اندازی سیستم عامل جدید، بهتر است کاربر آن را روی گوشی خود نصب نکند، زیرا نسخه های جدید معمولاً مشکلات نرم افزاری زیادی دارند و نصب سریع آنها می تواند باعث اجرا نشدن و از کار افتادن آنها شود. بهتر است چند روزی منتظر انتشار نسخه بهینه سیستم عامل و نسخه سازگار تلگرام با سیستم عامل جدید بود و سپس آنها را نصب کرد.

عدم ارائه دسترسی لازم به تلگرام: در صورتی که کاربر دسترسی لازم به تلگرام را فراهم نکرده باشد، ممکن است برخی از امکانات تلگرام برای وی کار نکند و این امر باعث از کار افتادن تلگرام شود. در این صورت باید برنامه تلگرام را از طریق تنظیمات آیفون ببینید و تمامی دسترسی ها را برای آن فعال کنید.

Disabling Background Updates: این گزینه که در تنظیمات آیفون با نام Background App Refresh شناخته می شود، وظیفه اجرای برنامه را بر عهده دارد و اگر پیامی برای کاربر ارسال شود و در آن زمان در تلگرام نباشد، پیام ها به عنوان نوتیفیکیشن برای او ارسال می شود. با غیرفعال کردن این گزینه، تلگرام در پس‌زمینه غیرفعال می‌شود و تنها با ورود به برنامه از پیام‌های دریافتی مطلع می‌شوید. غیرفعال کردن رفرش برنامه پس زمینه ممکن است دلیل باز نشدن تلگرام در آیفون باشد.

جیلبریک کردن گوشی: جیلبریک فرآیندی است که محدودیت های امنیتی سیستم عامل iOS را شکسته و به کاربر این امکان را می دهد تا آزادانه تر از گوشی خود استفاده کند. با وجود اینکه جیلبریک شدن آیفون ها مزایای زیادی دارد، اما امنیت سیستم عامل را پایین می آورد و اجرای برنامه ها را با مشکل مواجه می کند. اگر کاربر گوشی خود را جیلبریک کرد و تلگرام برای او باز نشد، ممکن است به دلیل جیلبریک بودن دستگاه باشد و باید آن را از حالت جیلبریک خارج کند.

کمبود حافظه دستگاه: اگر حافظه گوشی شما کم است، به عبارت دیگر برنامه های زیادی در حال اجرا هستند که حافظه دستگاه را کاهش می دهند، تلگرام در اجرا با مشکل مواجه می شود که یکی دیگر از مشکلات اجرا نشدن آن است و دلیل پرش گوشی های آیفون است.

علاوه بر موارد فوق، مشکلاتی در اتصال اینترنت یا سرورهای تلگرام شما ممکن است باعث از کار افتادن یا مسدود شدن تلگرام شود. در این صورت کاربر باید از اتصال اینترنت خود مطمئن شود و در صورت برقراری ارتباط اینترنتی بهتر است تنظیمات پروکسی تلگرام را بررسی کند. در برخی موارد نادر، استفاده از پروکسی می‌تواند باعث از کار افتادن تلگرام شود که یک باگ مربوط به تلگرام است. اگر سرورهای تلگرام مشکلی داشته باشد و نتوانید به آنها متصل شوید، می بینید که تلگرام از کار افتاده است، در این صورت باید منتظر بمانید تا سرورهای تلگرام دوباره آنلاین شوند.

رفع نشدن تلگرام در آیفون

در قسمت قبل دلایل کار نکردن تلگرام در آیفون توضیح داده شده است و همانطور که گفته شد دلایل زیادی برای کار نکردن تلگرام در آیفون وجود دارد. برای ارائه راه حل در این قسمت به بررسی روش هایی می پردازیم که برای حل مشکل کار نکردن تلگرام در آیفون موجود است.

گوشی خود را ریستارت کنید: اولین و ساده ترین راه حل برای رفع مشکل باز نشدن تلگرام در آیفون، راه اندازی مجدد گوشی است. یا با روشن و خاموش کردن گوشی تمام برنامه های در حال اجرا بسته می شود و فضای حافظه آزاد می شود و اگر تلگرام به دلیل کمبود حافظه باز نشد با این روش مشکل برطرف می شود.

تلگرام Force Close: این مورد که فورس بستن نام دارد، تلگرام را مجبور به توقف می کند. به عبارت دیگر ارتباط تلگرام با ریشه پیاده سازی قطع شده است. برای این کار کاربر باید دکمه هوم آیفون را دو بار فشار دهد تا به منوی برنامه های در حال اجرا دسترسی پیدا کند. سپس باید برنامه تلگرام را بالا بکشید تا از اجرای آن جلوگیری کنید. راه اندازی مجدد تلگرام ممکن است مشکل ناموفق را حل کند.

آپدیت تلگرام: تلگرام همیشه در حال رفع مشکلات برنامه و اضافه کردن امکانات جدید به آن است. به روز رسانی تلگرام می تواند به طور موثر مشکل شروع نشدن را حل کند.

به روز رسانی سیستم عامل iOS: همانطور که قبلا ذکر شد، نصب آپدیت های جدید تلگرام در نسخه های قدیمی سیستم عامل iOS ممکن است باعث از کار افتادن تلگرام شود. در این صورت برنامه به روی کاربر باز نمی شود و تنها راه ممکن، آپدیت سیستم عامل گوشی به آخرین نسخه است.

پاک کردن کش فایل‌های تلگرام: اگر تلگرام کاربر خراب شد، می‌تواند به قسمت داده و حافظه تنظیمات تلگرام رفته و کش فایل‌های تلگرام را پاک کند. با این کار می توانید مشکل اسپلش تلگرام را حل کنید.

اعطای دسترسی به تلگرام: همانطور که قبلاً نیز گفته شد، اگر مجوزهای لازم را به تلگرام اعطا نکنید، نمی توانید به برخی از عملکردهای تلگرام دسترسی داشته باشید که ممکن است باعث خروج شما از تلگرام شود، بنابراین حتماً باید شرایط دسترسی را تعیین کنید. تلگرام را در تنظیمات اعطا کنید.

فعال کردن Background App Refresh: از آنجایی که تلگرام اصلی برنامه‌ای است که همیشه پیام‌های دریافتی را به کاربر اطلاع می‌دهد، غیرفعال کردن سرویس بازخوانی پس‌زمینه برنامه به این معنی است که کاربر تنها زمانی برنامه را باز می‌کند که از پیام‌ها مطلع شود. این یکی از مواردی است که می تواند مشکلاتی را در تلگرام ایجاد کند و باعث بروز آن ها شود، بنابراین باید در تنظیمات گوشی خود به روز رسانی برنامه های پس زمینه تلگرام را فعال کنید.

حذف و نصب مجدد تلگرام: در برخی موارد با حذف و نصب مجدد تلگرام مشکل کار نکردن تلگرام در آیفون حل می شود. بنابراین، این نیز باید در نظر گرفته شود.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، عدم اتصال به سرورهای تلگرام ممکن است باعث باز نشدن تلگرام شود و در صورت باز نشدن تلگرام برای کاربر، از طریق اینترنت دیگری دوباره وارد تلگرام شود. اگر مشکل برطرف نشد، می‌توانید تنظیمات شبکه خود را از تنظیمات گوشی خود بازنشانی کنید. با این کار تمام تنظیمات انجام شده در آیفون شما ریست می شود.


[ بازدید : 4831 ] [ امتیاز : 4 ] [ نظر شما :
]
[ دوشنبه 14 خرداد 1403 ] [ 11:06 ] [ امید ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی موتورسازی سیار آنتی ویروس تحت شبکه تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس سایت مهرمانه مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب نمایندگی بوش کرج خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]